آتلیه دیاموند
سلام و خوش آمدید

سلام و خوش آمدید

به استودیو عکاسی الماس سیاه!
در اینجا با نمونه های از برترین عکاس های مدلینگ آشنا خواهید شد.

شناخت اجزای دوربین و آگاهی از کاربرد هریک

شناخت اجزای دوربین و آگاهی از کاربرد هریک

در صورت خرابی یکی از این قطعات  باید در وهله اول سعی کرد آن را تعمیر کرد و اگه قابل تعمیر نبود باید آن را از نمایندگی های فروش قطعات دوربین عکاسی خریداری نمود.


انواع قطعات  اصلی و مهم دوربین :


ــ لنزا

ــ اتاقک تاریک

ــ ویزور یا چشمی یا نمایاب 

ــ فلاش 

ــ وسایل تنظیم (نور و فاصله)

ــ سلف تایمرلنز

لنز :

لنز ها مهم ترین نقش را در دوربین دارند و به مثال نقش چشم برای انسان  ،را تداعی میکنند و امروز بر حسب نوع دوربین و قیمت آن کیفیت این نوع لنز ها  تفاوت زیادی دارد درواقع لنز مجموعه ای از عدسی های محدب و مقعر که تشکیل یک عدسی محدب مرکب را می دهد میباشد  و کلیت کار لنز به این صورت است که زمانی که لنز  نور را که در جهت  دوربین و قسمت ورودی می آید در یک نقطه  متمرکز میکند.


خرید ویا  تعمیر لنز:

 قیمت تعمیر  لنز ها بر حسب  نوع لنز متفاوت است و معمولا تعمیرات آن زمانی که به دست افراد کم تجربه می افتند دوچندان میشود لازم به ذکر است زمانی که قصد خریدن دوربین داری از شرکت های معتبر آن را خریداری کنید و سعی شود  همیشه از گارانتی محصولات( دوربین و ...) اطمینان حاصل کنید.

انواع لنز :

ــ لنز واید

ــ فیش آی: mm 10-8

ــ لنز عادی یا استاندارد 50-100 mm

 ــ تله عادی 70-300 mm

ــ لنز ماکرو 50-100 mm (بخاطر فاصله کانونی و نزدیک شدن به سوژه در لنز نرمال قرار می گیرد)

ــ آسفیرکال 28 mm خطای موج دار شدن را می تواند از بین برد.

ویزور یا نمایاب (view finder)

ویزور یکی از مهمترین اجزا یک دوربین است  و   بیشتر جهت تنظیماتی مانند کادز عکس و... مورد استفاده قرار میگیرد و درصورت خرابی معمولا بصورت  عدم تطابق تصویر نمایاب با تصویری است که از طریق لنز وارد دوربین  نمایان می شود و برای رفع اشکال های جزئی آن میتوان دوربین را روشن و خاموش کرد این کار میتواند به ویزور کمک کند که دوباره اکتیو شود.